Čo nás čaká v roku 2016?

Autor: Peter Krajňák | 7.1.2016 o 13:42 | Karma článku: 4,40 | Prečítané:  559x

V kruhu našich rodín pomaly končíme príjemné obdobie sviatkovania a vstupujeme do reality nového roka 2016 s našimi každodennými povinnosťami. Nový rok bude pre každého iný, ale v jednom bude pre nás všetkých spoločný. 

V sobotu 5. marca 2016 sa uskutočnia slobodné parlamentné voľby, ktoré pre nás neboli vždy samozrejmosťou. Zvolíme si politickú garnitúru, ktorá bude rozhodovať o našich životoch najbližšie štyri roky. Hovoriť o tom, že po posledných ôsmich rokoch vlády Róberta Fica za posledných desať rokov existuje vo viacerých oblastiach obrovský potenciál pre zmenu a zlepšenie riadenia štátu je hádam zbytočné.

            Slovensko rastie. Dovolím si však tvrdiť, že nie vďaka vláde SMER-u ale napriek nej. Jedna z najdôležitejších oblastí – školstvo, je dlhodobo riešené nekoncepčne, učiteľ je na poslednom mieste. Zdravotníctvo sa stalo symbolom arogancie vládnej strany a premenilo sa na ekonomický biznis vyvoleného okruhu ľudí s prepojením na najvyššie kruhy. Dostávame len lacné populistické „riešenia“, či „balíčky“,  no žiadnu dlhodobú víziu. Sledujeme izoláciu Slovenska na medzinárodnej scéne.

            Mnohí tomu síce nedôverujú, ale jedinou alternatívou je koalícia relevantných pravicových subjektov a odborné, zodpovedné riadenie jednotlivých rezortov.

            MOST-HÍD dlhodobo a kontinuálne vyznáva pravicové hodnoty, predovšetkým menej prekážok v ceste malých a stredných podnikateľov, racionálny a európsky postoj k pomoci ľuďom opúšťajúcim svoje domovy kvôli vojnovému konfliktu, očiste a kompetentnému prístupu v oblasti justície. V neposlednom rade je MOST-HÍD strana, ktorá venuje pozornosť aj menšinovej otázke a mladým ľuďom. Preto som sa aj ja rozhodol kandidovať za túto stranu. Verím, že budete v najbližších mesiacoch pozorne a hlavne kriticky sledovať dianie na politickej scéne a v marcových voľbách sa rozhodnete správne.

            Chcem apelovať najmä na vás, mladých ľudí. Slovensko patrí v rámci EÚ do skupiny top troch krajín v počte študentov odchádzajúcich do zahraničia. Poďte voliť, využite túto možnosť. Zámerne používam slovo možnosť, nie povinnosť. Vezmime budúcnosť do svojich rúk a urobme zo Slovenska lepšie miesto pre život. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?